Chcesz zasłonić uciążliwego sąsiada? | Sprawdź rozwiązania

Zaufaj nam i zobacz jak wykorzystujemy siłę natury - duże drzewa to najpiękniejsze naturalne zasłony dla Twojej prywatności.

Chcesz zasłonić uciążliwego sąsiada? | Sprawdź rozwiązania

Sprawdź nasze sprawdzone rozwiązania

Uciążliwy, ciekawski sąsiad potrafi sprawić, że życie na własnej posesji nie jest niczym przyjemnym. Tam, gdzie szukaliśmy ciszy, spokoju i prywatności, tam spotykamy się ze wścibskim wzrokiem sąsiada. Ale nie musi tak być – dobrym sposobem na to jest zasadzenie wysokiej ściany z drzew i odseparowanie się od sąsiadującej posesji.

Zielona ściana – nie tylko prywatność

Zielona ściana zapewni nam nie tylko upragnioną prywatność, ale i cień, ochronę przed wiatrem, a nawet niechcianymi insektami latem. Ok, ale pomyślisz – przecież taka zielona ściana będzie rosła latami, zanim osiągnie wymaganą wysokość i gęstość. I tu zaskoczenie – wystarczy kilka dni, by móc cieszyć się wysoką ścianą z żywych roślin, która otoczy całą Twoją posesję lub jej część. Takie zielone ściany można zasadzić także wokół tarasu, a nawet na balkonie.

Zalety żywych roślin

Żywe rośliny to zawsze coś lepszego niż mur czy przesłona z drewna czy innego materiału. Przebywanie wśród zieleni koi i odpręża, a drzewa czy krzewy o zwartym pokroju dodatkowo świetnie separują nas od ciekawskich oczu sąsiada czy ulicznego hałasu. A może za Twoją posesją jest jakiś mało ciekawy widok? Go także można zasłonić drzewami.

Nie czekaj lat – postaw na dorosłe drzewa

Nie musisz czekać lat, aż te urosną na wysokość kilku metrów – nasza firma przywiezie dorosłe, wysokie drzewa i zasadzi je w maksymalnie kilka dni. Dokładamy wszelkich starań, byś jak najszybciej mógł delektować się upragnioną ciszą i wypoczywać w swoim ogrodzie lub na tarasie w pełni swobodnie.

Prozdrowotny aspekt zieleni

Warto także spojrzeć na aspekt prozdrowotny, jeśli chodzi o przesłonę z drzew czy krzewów. Otóż im więcej zieleni wokół, tym czystszym powietrzem oddychamy. W ogrodzie przy domu nie może rosnąć jedynie trawa – postaw na różnorodność gatunkową i duża ilość drzew i krzewów, które są niezastąpione w pochłanianiu dwutlenku węgla oraz zanieczyszczeń z powietrza, także tych smogowych. Co ważne, drzewa mają także umiejętność wyłapywania z powietrza niektórych groźnych dla naszego zdrowia bakterii oraz wirusów.

Zielona posesja – bliskość z naturą

Przebywając więc na zielonej posesji możesz cieszyć się i zielenią i oddychać pełną piersią – oczywiście o ile nam zaufasz i zdecydujesz się na ścianę z drzew lub zielony żywopłot z krzewów. Podsumowując, im więcej zieleni wokół nas, tym silniejszą więź z naturą czujemy i żyjemy w większej harmonii ze światem. Czasem warto zrezygnować z rozwiązań typowo budowlanych jak np. płoty i wybrać naturę. Drzewa czy krzewy osłonią nas równie skutecznie przed wzrokiem sąsiada jak płot, a dodatkowo wyprodukują nam niezbędny do życia tlen i pozwolą odpocząć ciesząć się widokiem przyrody.

Wnioski końcowe

Kiedy zastanawiamy się nad sposobami jak zasłonić uciążliwego sąsiada w naszym własnym otoczeniu, warto spojrzeć w kierunku natury. Zielone ściany i żywopłoty nie tylko skutecznie osłaniają nas przed niechcianymi spojrzeniami, ale również przynoszą wiele korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia.

  1. Bliskość z naturą: Otaczając się zielenią, nawiązujemy głębszy kontakt z przyrodą, co pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i pomaga odprężyć się po trudach dnia codziennego. Jest to udowodnione, że potrafi to skutecznie obniżyć poziom szkodliwego stresu w naszym organizmie, co pozwala uniknąć nam wielu problemów zdrowotnych.
  2. Zdrowe otoczenie: Drzewa i krzewy nie tylko dostarczają nam czystego powietrza, ale również działają jak naturalne filtry, oczyszczając atmosferę z zanieczyszczeń. Potrafią również dobrze poradzić sobie z uciążliwymi komarami czy też kleszczami, zapewniając nam przy tym bezpieczną aurę w ogrodzie, wpływając na komfort spędzonego czasu z rodziną i bliskimi.
  3. Estetyka i funkcjonalność: Opcje takie jak dorosłe drzewa czy gęste krzewy, poza estetyką, zapewniają szybką i efektywną osłonę przed niepożądanymi spojrzeniami. W dodatku skutecznie potrafią wyeliminować niechciany hałas dobiegający zza płoty, lub z drogi.
  4. Zrównoważony wybór: Wybierając naturalne rozwiązania, dokładamy swoją cegiełkę do dbałości o środowisko, promując zrównoważony rozwój i ekologiczny styl życia.