Jak osłonić ogród od wysokich bloków?

Jak osłonić ogród od wysokich bloków?

Sprawdź gotowe drzewa do 10 metrów wysokości!

Nowe osiedla i wysokie bloki powstają dziś niemal wszędzie. Bywa tak, że to, co nazywaliśmy lata temu cichą okolicą, dziś jest osiedlem wielu budynków wielorodzinnych. Jeśli Twój dom graniczy z takimi budynkami, na pewno czasem brakuje Ci ciszy i prywatności. Dobrym sposobem na osłonięcie się od wielkiego osiedla jest zasadzenie dużych drzew – wysokich nawet na 10m!

Nadchodzi wiosna, a Ty martwisz się, że nie wypoczniesz w swoim ogrodzie, ponieważ naprzeciwko domu wybudowali Ci blok? Nie martw się, ponieważ nawet w kilka dni możesz z naszą pomocą wykonać naturalną, zieloną ścianę, która przesłoni Ci ten budynek. Nie musisz czekać latami, aż drzewa osiągną wymaganą przez Ciebie wysokość – profesjonalnie zajmujemy się na sadzeniami drzew mierzących nawet do 10 m wysokości.

Ściana z zimozielonych gatunków drzew to świetna osłona przed ciekawskimi oczami innych, ale także niebagatelna dekoracja ogrodu. Zimozielone gatunki drzew (żywotniki, świerki, jodły) prezentują się okazale niezależnie od pory roku, co jest ich wielkim atutem. Tworzą one zwartą, zieloną ścianę i nie wymagają większych prac pielęgnacyjnych, co jest zdecydowaną oszczędnością czasu. Taka wysoka, zielona ściana to także piękne tło dla innych roślin ogrodowych i super bariera chroniąca także przed hałasem i dająca latem upragniony cień.

Iglaki różnią się od siebie kolorystycznie, wysokością oraz pokrojem. To prawdziwa wielość ciekawych odmian, dzięki czemu można dobrać coś idealnie pasującego do swojego ogrodu. Jasno lub ciemnozielone, a nawet srebrzyste i szmaragdowe, gatunków idealnych do stworzenia zielonej ściany w ogrodzie jest wiele.

Jak już wspomniano, poza tym, iż wysokie drzewa dadzą nam upragnioną prywatność, będą także stanowiły ciekawe tło dla innych roślin w ogrodzie. Na tle zielonej ściany pięknie prezentują się wszelkie kwitnące gatunki – krzewy, byliny, trawy i wiele innych. Na tle drzew o kolumnowym lub stożkowym pokroju można zasadzić również iglaki o kulistym kształcie jak żywotnik zachodni Amber Glow czy Hoseri – takie ciekawe formy skupiają wzrok i cieszą swoim niebanalnym wyglądem.

Podsumowując, wysokie drzewa to najprostszy i najbardziej estetyczny sposób, by osłonić się od oczu sąsiadów z bloku naprzeciwko. Dzięki naszym usługom nie musisz czekać na to, by drzewko urosło Ci do wymaganych 3, 5 czy 10m – zdrowe i dorosłe drzewa przywieziemy wprost do Twojego ogrodu. Gatunek i odmianę dobieramy do warunków w jakich będą rosły dane krzewy lub drzewa. To najszybszy sposób na odseparowanie swojej prywatnej przestrzeni od innych.