Jak stworzyć zieloną osłonę balkonu lub tarasu? | Blog

Jak stworzyć zieloną osłonę balkonu lub tarasu? | Blog

Balkony i tarasy to ulubiona przestrzeń do wypoczynku wiosną oraz latem. Każdy z nas uwielbia przebywać na świeżym powietrzu – czytać książki, opalać się, biesiadować ze znajomymi. By jednak w pełni komfortowo korzystać z własnego tarasu czy balkonu, warto zadbać o prywatność tej przestrzeni. Idealnie nadają się do tego celu zielone ściany z żywych drzew czy krzewów.

Taras lub balkon można osłonić na wiele różnych sposobów. Jeśli szukasz czegoś naturalnego i dekoracyjnego, najlepszą osłoną jest zdecydowanie zielona ściana, np. z żywotników czy innych gatunków drzew. Dorastają one do różnej wysokości, posiadają gęsty, zwarty pokrój i tworzą tym samym świetną przesłonę chroniącą przed oczami ciekawskich sąsiadów, przed hałasem czy kurzem z ulicy. Tego typu ścianę najlepiej jest wykonać z gatunków szybkorosnących oraz nie posiadających szczególnych i wysokich wymagań w uprawie. Najlepsze będą także te rośliny, które mają zwarty pokrój, a jednocześnie nie rozrastają się za bardzo. Dobre będą gatunki o stożkowym lub kolumnowym pokroju, które jednocześnie lubią ciasne przestrzenie i dobrze rosną w skupisku innych takich samych lub podobnych roślin. By zielona osłona tarasu rosła zgodnie z oczekiwaniami i spełniała swoją funkcje, należy także wybrać odpowiednie gatunki odporne na szkodniki, na mróz, lubiące cień lub pełne słońce- zależnie od ekspozycji danej przestrzeni.

My pomożemy!

Nie martw się – by cieszyć się zieloną ścianą wcale nie musisz interesować się ogrodnictwem, ani nawet samodzielnie sadzić drzew czy krzewów. Zrobimy to za Ciebie, oferując Ci od razu rośliny dorosłe, zdrowe i mające taką wysokość, jakiej potrzebujesz. Tym sposobem Twoja zielona ściana wokół tarasu czy balkonu nie będzie rosła latami, a będzie gotowa w kilka godzin lub dni, zależnie od zakresu niezbędnych prac do wykonania. Dobierzemy dla Ciebie najwłaściwsze gatunki drzew do warunków jakie możesz im stworzyć, zasadzimy je i nauczymy Cię jak je pielęgnować.

Zielone ściany z żywotników, iglaków czy też wertykalne ogrody to jeden z najciekawszych, najbardziej dekoracyjnych sposobów na zieloną osłonę tarasu czy balkonu. W ten sposób można zapewnić sobie prywatność, ale i sam wypoczynek pośród zieleni jest czymś pożądanym i bardzo relaksującym. Im więcej zieleni wokół nas, tym lepiej nam się żyje. Zieleń koi i odstresowane, a tego potrzeba nam dziś jak powietrza. Jeśli więc chcesz zazielenić swoją przestrzeń, zleć to nam. Robimy to kompleksowo od lat wkładając całe serce w tworzenie zielonych oaz dla naszych klientów.