Komfortowy taras, bez wzroku uciążliwego sąsiada? | Blog

Komfortowy taras, bez wzroku uciążliwego sąsiada? | Blog

Jak cenna i ważna jest dla nas prywatność wiedzą szczególnie ci, którzy zostali wystawieni na wzrok ciekawskiego, uciążliwego sąsiada. Mieszkając na osiedlu domków jednorodzinnych, zwłaszcza w domach bliźniakach lub szeregowych, często jesteśmy zmuszeni dzielić z kimś taras lub balkon. Nie zawsze jest to komfortowe, czasem bywa wręcz nieznośne. Dlatego podpowiemy Wam jak najlepiej osłonić swoją przestrzeń przed innymi.

Własny taras to coś o czym marzy chyba każdy z nas. Dziś tarasy są przedłużeniem salonu, swoistym salonem pod chmurką. Piękne meble, akcesoria i dodatki sprawiają, że możemy dziś nasze tarasy zaaranżować bardzo klimatycznie i gustownie. Ale komfortowe korzystanie z tarasu jest możliwe jedynie wówczas, gdy nie jesteśmy narażeni na ciekawski wzrok naszych sąsiadów, którzy tylko wypatrują co robimy, z kim się spotykamy i na co poświęcamy swój czas. By zakryć się przed wzrokiem innych, można sobie całkowicie zabudować taras lub przesłonić go różnymi pergolami, przesłonami z tkanin, etc. Istnieje także inny, bardziej naturalny i zielony sposób…

Tym sposobem jest zielona, wysoka ściana z drzew lub krzewów. Idealnie spełniają się w tej roli gatunki zimozielone, które stanowią dobrą przesłonę zarówno latem jak i zimą. Jednymi z najbardziej uniwersalnych gatunków roślin do stworzenia wysokiej, zielonej ściany są żywotniki, czyli popularne thuje. Choć naturalną przesłonę możemy wykonać także z innych gatunków drzew i roślin, żywotniki rosną najszybciej, są gęste, można je dowolnie formować i nadają się do wykonania osłony, przez którą nikt nie będzie w stanie niczego podejrzeć.

Ściana z żywotników czy podobnych roślin ogrodowych to nie tylko świetna osłona przed wzrokiem innych, ale i bariera chroniąca nasz taras przed pyłem, kurzem czy hałasem. To ważne, zwłaszcza, gdy mieszkamy niedaleko większej lub mniejszej ulicy. Najczęściej sadzoną odmianą thui na taki zielony płot jest thuja 'Smaragd’ o dostojnym, eleganckim, stożkowatym pokroju. Można się także pokusić o takie odmiany jak 'Brabant’, 'Maria’ czy Spiralis’. Jednak wcale nie musisz się znać ani na odmianach ani na warunkach ich uprawy-gotowe, wyrośnięte drzewka dostarczymy Ci pod wskazany adres i w kilka dni stworzymy z nich gęstą ścianę zapewniającą Ci na tarasie upragnioną prywatność.

Piękny, duży taras to nie fanaberia, a jeden z najbardziej uniwersalnych sposobów na relaks. Nie daj odebrać sobie komfortu korzystania ze swojej prywatnej przestrzeni i nie idź na kompromisy. Masz prawo osłonić się przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów, a my pomożemy Ci w tym wykonując dla Ciebie wysoką, zieloną i piękną ścianę z najciekawszych gatunków roślin.