Ochroń swoją prywatność na balkonie! Jak się osłonić | Blog

Ochroń swoją prywatność na balkonie! Jak się osłonić | Blog

Mieszkając w budynku wielorodzinnym bardzo cenimy sobie posiadanie tarasu czy balkonu. To chociaż skrawek naszej przestrzeni pod chmurką, świetne miejsce do relaksu, wysuszenia prania czy uprawy roślin. Co jednak w momencie, gdy nasz balkon wystawiony jest na widok innych? Bywa to krępujące, ale my mamy sposób na uporanie się z tym problemem dzięki zielonym przesłonom z drzew.

Szukasz dobrego sposobu na stworzenie sobie prywatnej i cichej przestrzeni na swoim balkonie, mimo, że wokół mnóstwo innych mieszkań? Najciekawszym sposobem są „żywe ogrodzenia”, a więc przesłony wykonane z roślin. Do tego celu wykorzystuje się najczęściej krzewy lub drzewka iglaste, które perfekcyjnie prezentują się o każdej porze roku. Oczywiście zanim zdecydujesz się na tego typu rozwiązanie, warto przyjrzeć się warunkom jakie panują na Twoim balkonie – jak dużo jest na nim miejsca, jaką ma ekspozycję, czy jest słoneczny czy całkiem zacieniony, itp. Nie na wszystkim musisz się znać – to my zajmujemy się tworzeniem zielonych przesłon dla naszych klientów dobierając dla nich odpowiednie odmiany roślin, które w 100% spełnią swoje zadanie zapewnienia im prywatności.

Rośliny balkonowe w donicach.

Rośliny na balkonie trzeba przede wszystkim umieścić w odpowiednich donicach, dopasowanych rozmiarem do wielkości drzewek. Profesjonalnie się tym zajmujemy, oferując drzewka wyrośnięte, zdrowe, odporne na działanie chorób i szkodników, a także dopasowane estetyką do wymagań naszych klientów. Drzewka są najczęściej już zasadzone, a więc unikają dodatkowego stresu związanego z ich przesadzaniem. Doradzamy w wyborze odpowiednich drzewek i ich wielkości, a także w kwestiach pielęgnacji zasadzonych już roślin. Warto wybrać takie gatunki, które bez problemu wytrzymają krótkotrwałe przesuszenie, dzięki temu żadna nasza nieobecność nie będzie dla nich zagrożeniem. Dostępnych jest wiele gatunków kolumnowych lub stożkowych drzewek idealnych na balkon, o niskim lub umiarkowanym zapotrzebowaniu na wodę. Podobnie można je dobrać do słońca lub do cienia, a większość odmian jest całkowicie odporna na działanie minusowych temperatur.

Jak widać, dzięki utworzeniu zielonej ściany z żywotników lub innych gatunków roślin, możesz najszybciej odgrodzić się od ciekawskich spojrzeń innych ludzi. W ten sposób czytanie książki, rozmowy na balkonie z przyjaciółmi, a nawet opalanie się będą czynnościami, jakie wykonywać będziesz z jeszcze większą przyjemnością. Zielona ściana z drzewek, delikatne lampki lub lampiony, wygodne fotele – to wystarczające wyposażenie, by stworzyć przyjemne miejsce do spędzania w nim każdej wolnej chwili.