Zadbaj o swoją prywatność w ogrodzie, na tarasie, balkonie!

Zielone ściany z gęsto rosnących drzew, zapewniające prywatność i spokój w Twoim ogrodzie. Szybka realizacja Twojej Zielonej Przesłony: Odzyskaj prywatność ogrodu w kilka dni. Jesteśmy jedną z niewielu firm w Polsce, które specjalizują się w realizacji zielonych ścian w zaledwie kilka dni, tworząc naturalne, bujne zasłony z wysokich, zielonych drzew.

Zadbaj o swoją prywatność w ogrodzie, na tarasie, balkonie!

Radzimy, jak to zrobić!

Poczucie prywatności to kwestia bardzo ważna dla każdego z nas. Jeśli czujemy, że nasza prywatność nas chroni, żyjemy dużo bardziej swobodnie i radośnie. Kwestia prywatności wiąże się ściśle z naszym miejscem zamieszkania – dom to nasza oaza, miejsce, gdzie czujemy się najbezpieczniej, bo u siebie. Jak zapewnić sobie prywatność, jeżeli mieszkamy w bezpośrednim sąsiedztwie bardzo ciekawskich ludzi?

Budowa lub kupno wymarzonego domu miała być początkiem życia bez stresu i zmartwień, jednak za sprawą ciekawskich sąsiadów wcale tak nie jest? Nie ma co się zniechęcać i załamywać, a raczej warto szukać sposobów jak odseparować się od wścibskiego wzroku innych ludzi. Poczucie autonomii oraz własnego azylu to nasze prawo, zwłaszcza na własnej posesji. Czym jest dla nas prywatność? Określił to m.in. Wiliam James, filozof oraz psycholog, a pisał o tym tak: „To jest to wszystko, co jest moje, co określam jako moje. To jest coś, co jest dla mnie ważne, coś, czego nie chciałbym tracić, coś, do czego wstęp mogą mieć tylko ci, których do tego upoważnię”. Sposobów na zapewnienie sobie prywatności w ogrodzie, na balkonie czy na tarasie jest sporo. Taras lub balkon można sobie zabudować, można osłonić się parasolem, żaglem czy przesłonić panelem ogrodzeniowym. Posesję można otoczyć murem, siatką czy nowoczesnym ogrodzeniem. To niektóre z możliwości, my zaś rekomendujemy coś naturalnego, a mianowicie zieloną ścianę z wysokich drzew.

Odzyskaj prywatność w kilka dni!

Zapytasz: „A ile rośnie taka ściana?„. O to nie musisz się martwić, ponieważ nasza firma zapewni Ci prywatność dosłownie w kilka dni potrzebnych do zasadzenia roślin. Dysponujemy wyrośniętymi drzewami i krzewami, których wysokość może dochodzić nawet do 10m! Dobieramy takie gatunki, które pozwalają na utworzenie gęstego szpaleru, przez który nie przebije się niczyj wzrok. Poza wzrokiem ciekawskich sąsiadów, zielona ściana z drzew świetnie wytłumi okoliczne hałasy, będzie barierą dla ulicznego kurzu oraz wiatru. W końcu, zielone ściany to też pożyteczne formacje zieleni dla okolicznej przyrody – schronienie w nich mogą znaleźć np. jeże czy wiele gatunków dzikich ptaków.

Podsumowując – chcąc osłonić swój ogród, taras lub balkon nie trzeba tego robić metalowymi panelami, drewnem czy szkłem. Dobrym sposobem na zapewnienie sobie prywatności będzie zielona ściana z drzew lub krzewów. Poza tym, że ochroni nas ona przed wzrokiem innych ludzi, to zapewni schronienie wielu gatunkom dziko żyjących zwierząt jak i będzie stanowić świetne tło dla innych ogrodowych roślin.