Ochrona przed sąsiadem, kurzem i hałasem! | Zielona ściana

Ochrona przed sąsiadem, kurzem i hałasem! | Zielona ściana

Budujesz dom na pięknej posesji i gdy już się do niego wprowadzasz, by wieść spokojne życie, okazuje się, że masz wścibskich sąsiadów? To nie musi być problemem, o ile odpowiednio się od nich odseparujesz. Elegancka willa otoczona zieloną ścianą z iglaków lub innych roślin będzie prezentowała się wspaniale, a dzięki roślinom będzie także prawdziwie prywatną przestrzenią dla Ciebie i Twojej rodziny.

Mając na sąsiedniej posesji ciekawskich sąsiadów, ruchliwy chodnik czy ulicę często głowimy się jak zapewnić sobie ciszę i prywatność. Podpowiadamy – jednym z najlepszych sposobów będzie wysoka ściana z drzew lub żywopłot. Takiej ścianie można pozwolić rosnąć swobodnie lub też dowolnie ją formować. Niezależnie od tego na co się zdecydujesz, będzie Cię ona chroniła przed spojrzeniami innych, tłumiła hałasy oraz stanowiła świetną barierę przed ulicznym kurzem i przed wiatrem. W końcu wysoka ściana z drzew to także upragniony cień w upalne dni oraz siedlisko dla wielu śpiewających ptaków i pożytecznych jeży.

Ciekawe aranżacje roślinne.

Lubisz nowoczesne aranżacje z zieleni? Szpalery drzew to coś, co zawsze robi wrażenie. Zielone ściany zawsze cieszyły się popularnością w ciekawie aranżowanych ogrodach i tak jest do dziś. Same w sobie są bardzo dekoracyjne, a dodatkowo stanowić mogą świetne tło dla innych roślin. Ciemnozielona ściana ze srebrzystych tuj to piękne tło dla iglaków o jasnozielonej, prawie limonowej kolorystyce. Mając zieloną ścianę w ogrodzie, można więc zapewnić sobie nie tylko prywatność, ale i stworzyć koncepcję reszty ogrodu, która na zielonym tle będzie prezentowała się imponująco.

Jakie rośliny najlepiej nadają się na zieloną ścianę zapewniającą prywatność? Oczywiście wysokie i gęste, które lubią rosnąć ciasno. Na szczęście nie musisz martwić się o dobór odpowiednich gatunków, ponieważ to my dobieramy odpowiednie drzewa dla naszych klientów, zgodnie z ich oczekiwaniami. W kilka dni zasadzimy wokół Twojej posesji czy tarasu ścianę z zielonych drzew, która może mierzyć nawet do 10m wysokości. Najlepiej nadają się do tego celu żywotniki, cisy, cyprysy i inne podobne gatunki. Zieloną ścianę można wykonać także z drzew liściastych jak grab czy buk.

Podsumowując, zielona ściana z drzew to najestetyczniejsza i naturalna osłona od sąsiadów, od hałasu i kurzu ulicznego. To także siedlisko dla ptaków i innych, pożytecznych zwierząt. Zielona ściana z iglaków jest praktycznym rozwiązaniem, ponieważ jest zielona przez cały rok i nie wymaga sprzątania jesienią liści. Iglaki sprawdzają się świetnie i w słońcu i w cieniu oraz są dość mocno odporne na choroby.